Ivana Řápková a její znalost práva (Commedia dell’arte)

Chomutovská primátorka a politička Ivana Řápková, známá například z mediálně vděčné kauzy s odebíráním sociálních dávek nepřizpůsobivým, je dalším z mnoha studentů plzeňských práv.

MF Dnes prostřednictvím moderátorky Barbory Tachecí ještě před plánovaným rozhovorem Ivanu Řápkovou podrobila (pro vysokoškoláka vzdělaného v oblasti práva opravdu banálního) testu ze znalosti práva. V tomto testu téměř absolutně vyhořela, i když odpovědi na položené otázky musí znát snad i student prvního ročníku právnické fakulty (ale podle paní Řápkové to celé v podstatě není pravda, test vlastně nedělala a ta částka taky nesedí :) ).

Cituji z LN:

„Bohužel jsem se zde stala obětí jejich podpásového útoku,“ komentovala to Řápková.

V čem měl být podle ní rozhovor podpásový? Jednak proto, že ji novináři dopředu neupozornili, že součástí bude testík z práva. Pak také kvůli přísnému vyhodnocení. „Upozorňuji, že nejsem praktikující právník a školu jsem ukončila před mnoha lety. Pokládat mi tedy dotazy určené praktikujícím právníkům je zcela podpásové se zřejmou snahou mne nachytat a před voliči ztrapnit,“ uvádí primátorka

Vyjádření primátorky si můžete přečíst na osobních stránkách.

Na video se koneckonců podívejte sami:

3 komentáře u „Ivana Řápková a její znalost práva (Commedia dell’arte)“

  1. Také už jsem pár let ze školy a také si nepamatuji všechno, co jsem se tam naučila, ale základní věci si prostě člověk pamatuje a pokud ne, tak by to měl přiznat a ne se snažit vymýšlet blbosti a pak se ještě trapně obhajovat na svých stránkách. Na mě to spíš působí, že má paní Řápková černé svědomí…

  2. Pouze 7 mi rychlostudentům, kteří studovali na Právnické fakultě v Plzni za působení JUDr. Kindla odebrali tituly. Nechápu, že nebyl odebrán paní Řápkové!!! Tato „dáma“ má tutul evidntně koupený, nebo politicky protlačený!!! Ty její trapné obhajoby jí nevěří ani vlastní děti pokud nějaké má.

Komentáře nejsou povoleny.