info-brno.cz – zkušenosti

Článek aktualizován2 (2017):

Pan Ertl kontaktoval kolegu podruhé a nelíbilo se mu, že článek nezmizel celý. Odmítá se k tomu písemně vyjádřit, je to všechno „promlčené“ a „není to fér“. Nikdo si mu nestěžoval, všechno je OK. Hlavně ať to zmizí. Potom nastoupil svou mantrou o „soudech, paragrafech, nekalé soutěži…“ aby přešel k tomu, že je údajně právě před nějakým kolegovým domem „který tam má sídlo firmy a může jej nahlásit na živnostenský úřad, že se tam nezdržuje“. A že je vlastně „moc hodný a že jiní lidé by to řešili úplně jinak“. Po upozornění, aby zanechal podobných výhrůžek byl kolega ujištěn, že se o výhrůžky nejedná :) . Že by byl rád, aby se to vyřešilo v klidu, na nic reagovat nebude, bude se maximálně soudit.

Celý článek reaguje na situaci kolem roku 2014 a nyní už je prý vše v pořádku. Lidé mají možnost odstoupit od smlouvy bez sankcí.

Váhal jsem, jestli při jeho dobrotě a kání se, jak ho ten zlý pan Pecha podrazil a vydrbal s ním, článek neodstraním úplně, ale po odmítnutí nabídky písemně reagovat a těch slovech o soudech a „jiných řešeních“ vůči kolegovi, tady asi ještě chvilku zůstane… Soudů ani jiných řešení se nebojím, vše lze prokázat a k těmto situacím prostě docházelo. Navíc podobné „narážky“ jsou díky mému rodnému znamení zvěrokruhu – berana – spíše olejem do ohně, než důvodem k obavám.

Ano, že máte ve firmě někoho, kdo je šmejd, to se bohužel stává, ale je fér, postavit se k tomu čelem a říct – „ano, byl tady šmejd, všem, kterých se to nějakým způsobem dotklo, se omlouvám, teď je všechno jinak“.

Takže tak.

Článek aktualizován (2017):

Majitel společnosti, pan Ertl, oslovil mého kolegu s tím, že by rád celou situaci kolem vysvětlil.

Strůjce problémů klientů? PECHA.

Podle jeho informací stojí za celým problémem hlavně jistý pan Pecha, který nebyl zaměstnancem společnosti, ale pracoval externě. Jak vyplývá ze slov pana Ertla, tento pan Pecha měl navíc ve veškeré komunikaci, včetně vystavovaných faktur uveden kontakt na sebe a tím pádem se pan Ertl o problémech nedozvěděl.

Na internetu se lze setkat s tvrzením, že je pan Pecha imaginární osobou, podle listiny, předložené panem Ertlem, do které měl kolega možnost nahlédnout, je pan Pecha osobou skutečnou. Navíc po jeho „účinkování“ ve firmě pana Ertla, pan Pecha založil vlastní, podobný projekt a pokračuje na „vlastní triko“.

Pan Pecha dle tvrzení pana Ertla způsobil jeho firmě celou řadu problémů, se kterými se dodnes potýká. V současné době není v podstatě (dle jeho tvrzení) možné, aby došlo k podobnému problému, protože kontakty jsou uváděny nikoliv na zástupce, ale přímo na něj a vždy vyjde svým klientům vstříc a podobné nátlakové metody, o kterých pojednávají informace na internetu i tento článek, za něž může inkriminovaný pan Pecha, jsou díky kontrolním mechanismům minulostí.

Obrázek si udělejte sami. Tento článek byl na základě doplňujících informací pana Ertla upraven.  Původní článek je pod touto čarou. 


shitKlient nás oslovil s tím, že jej spamují a bombardují z katalogu info-brno.cz, chtějí jim udělat super „seo optimalizaci“ a zařadit do katalogu s takřka hvězdným přínosem za pouhých pár tisíc korun na rok.

Jak chtějí optimalizovat stránky, když nemají přístup ani do administrace, nebo třeba na ftp? Prý tím, že Vás zařadí do katalogu (hahahaha). Zadal jsem do vyhledávače info-brno.cz a zjistil jsem že jsou to pěkní vykukové.

Šmejdi

Lidé kteří s nimi přišli do styku, soudě dle počtu zkušeností patrně oprávněně sahají po nevybíravých slovech (dohledatelné zkušenosti na různých místech internetu). Styl jednání „no ale tohle nejde ukončit, to už musíte zaplatit“ (navíc bez uvedení informací z jejich podmínek, které mají na webu ukryty, kde třeba možnost tuhle šaškárnu ukončit mají) k tomu navíc praktiky o údajném vzniknutí smluvního vztahu po telefonu i když jste projevili pouze nezávazný zájem o další informace, jsou samy o sobě jednoduše hovadské. Dle zkušeností celé řady uživatelů nesolidní podnik, nesolidní jednání, je pak na každém, aby se rozhodl, jestli s podobným cirkusem spolupracovat.

Aktuálně (*2014) třeba vyhrožují klientovi, že mu zruší stránky (což je, omluvte mi ten výraz – pičovina na entou – bohužel se neubráním při psaní ostřejších termínů), zruší doménu, vymažou jeho záznamy z google, seznamu a v podstatě ho položí a podobné nesmysly, aby z nich vytáhli těch pár usmolených tisíc.

Na internetu lze dohledat řadu zkušeností reálných lidí s těmito vykuky – info-brno.cz

namátkou vybírám:

http://www.podivnypodnikatel.blog.com/
(web už nefunguje, ale je k náhledu ve webarchivu – https://web.archive.org/web/20131127031648/http://podivnypodnikatel.blog.com:80/  nebo jeho přepis najdete zde: https://pastebin.com/jMsSvdZH)

http://www.besteto.cz/zkusenosti-info-mesto-xx

http://www.podvodnici-podvody.cz/index.php?page=disc&disc=363276&disctype=0&tree=30504

https://webtrh.cz/205653-registrace-katalogu-info

http://www.blabol.cz/pozor-na-praktiky-katalogu-info-nazevmesta-cz/
(autor původní text, kvůli tomu, že pan Ertl vyhrožuje soudy text z části stáhl, dostupné na web archive – https://web.archive.org/web/20160820091148/http://www.blabol.cz/pozor-na-praktiky-katalogu-info-nazevmesta-cz/ nebo přepis https://pastebin.com/PaQyG1G4 )

http://www.podvodnici.net/martin-ertl-rencova-brno/   

 

 

 

 

 

http://blog.lupa.cz/tester/internetove-katalogy/

http://m.jirisobotka.webnode.cz/news/katalog-atlas-firem-info-cokoliv-cz-a-prinos-pro-webove-stranky-a-reference-firmy/discussioncbm_508091/20/

 

Další zkušenosti (bohužel ve většině dohledatelných případů negativní) si již jistě dohledáte sami.

Co bych doporučil já?

 1. Nikdy neprojevujte po telefonu zájem o jakoukoliv službu co jste si neobjednali, já například telemarketingu automaticky pokládám telefon, beru to jako formu spamu. Druhá věc je ta, že vám stejně obvykle nenabídnou nic co by za něco stálo.
 2. Pokud přece jen chcete více informací, trvejte na tom, aby Vám poslali NEZÁVAZNOU nabídku například na Váš email a pro jistotu ještě jednou zopakujte, že v žádném případě nestojíte o žádný závazek.
 3. Podobná praxe je v poslední době čím dál obvyklejší, nedávno našim klientům například volali z jakési první registrační, že jim chce konkurence ukrást doménu (kterou navíc měli již řádně zaregistrovánu) a že jim ji za pár tisíc zachrání. Pokud si tedy nejste jisti, kontaktujte svého webmastera, nebo někoho, kdo Vám poradí s věcmi, kterým nemusíte rozumět.
 4. Vyhledávače naštěstí pomalu zatínají SEO šamanům tipec, takže snad brzy dojdeme k tomu, že tito šaškové zemřou hlady a vy si konečně budete moci nechat poradit od odborníka, protože v té záplavě nabídek nicmochrů může být pro neznalého člověka problém zjistit, co je pravda a co blábol.

Bohužel doba je taková, že se spousta lidí musí živit i prodejem služeb, či výrobků, které jsou lidsky řečeno na dvě věci (jistě, lze oponovat, například i svrab může někdo považovat za pozitivum), takže pokud nechcete vyhazovat peníze oknem, dávejte si pozor, i prostřednictvím telefonického hovoru lze uzavřít smlouvu, jejíž vypovězení díky nesolidnímu jednání společnosti nemusí být zcela lehké.

Ale každý svého štěstí strůjcem, někdo může mít pocit, že mu to pomůže, nechť tedy své peníze investuje, jak uzná za vhodné.

4 komentáře u „info-brno.cz – zkušenosti“

 1. Dobrý den,

  já jsem klientem portálu Info již 3. rokem a musím říct, že jsem spokojený.. S panem Ertlem ani platbami za služby jsem neměl nikdy žádné probémy, naopak když jsem zažádal o alternativní řešení, bylo mě vyhověno.

  1. Dobrý den,
   (divné Marku je, že jste vlastně Markéta M.? Inu důvěryhodnosti Vašeho hodnocení to trochu ubírá…)
   Bohužel vím o několika lidech, kterým bylo telefonicky vyhrožováno různými exekucemi, soudy… a nebylo jim umožněno od „reklamy“ na serverech pana Ertla (snadno) odstoupit. Klienti dostali strach a peníze často raději zaplatili. Tohle je podle mě jednání podobající se různým šmejdům. A proto tady na to (nejen já, negativních hodnocení a zkušeností na webu najdete spoustu) upozorňuji. Domnívám se, že by podobní vykukové měli zavřít krám a dělat něco poctivého.
   Každopádně pokud jste (nevím, mám-li Vás oslovovat Marku nebo Markéto?) spokojeným klientem, buďte rád(a).

 2. Nám p. Martin Ertl a jeho kolektiv volá stále. Již několikrát mu bylo sděleno, že prezentace řešíme již jinak a on nám je stále nutí. Spamuje nám maily, stále volají a otravují. Posledně dokonce poslali i fakturu na prodloužení služby, kterou nikdo neobjednal. Prostě to stále jen zkouší a otravuje.
  Ertl si rád mění identity. To už jsme si ověřili. Vždy použije nějaké jméno a když to s ním nevyjde, tak zavolá pod jiným.

Komentáře nejsou povoleny.